Vojko Orel prejemnik Bloudkove nagrade za leto 2023

Bloudkovo nagrado, najvišje državno priznanje v športu , je za leto 2023 za življenjsko delo prejel VOJKO OREL!

Upokojeni profesor telesne vzgoje v Novi Gorici, je že 60 let predan slovenskemu športu in je velik ponos Goriške. Po prvih športnih korakih na nogometnem igrišču je bil uspešen atlet prvih generacij Atletskega kluba Gorica. Po zaključku študija je začel svoje dolgoletno delo v športu – kot profesor športne vzgoje na srednji šoli in kot trener v atletiki.

V svoji 30- letni trenerski karieri je bil tudi profesionalni trener v Atletskem klubu Gorica, kjer je vzgojil vrsto odličnih atletinj in atletov, ki so bili jugoslovanski in slovenski prvaki, rekorderji, reprezentanti in nosilci medalj na balkanskih in sredozemskih igrah. Njegov izjemni prispevek k razvoju športa je obogaten tudi z aktivnim delom v organih Športne zveze Nova Gorica, Atletske zveze Slovenije in OKS-ZŠZ ter organizacijo športno- rekreativnih prireditev, tudi čezmejnih. V zadnjem času se posveča urejanju arhivske dokumentacije in kronike o športnem dogajanju na Goriškem.

PONOSNI SMO NANJ!