Mini olimpijada 2023 v Dornberku

Z Olimpijskim komitejem Slovenije- Združenje športnih zvez in Športno zvezo Komen smo 12. maja izpeljali Mini olimpijado v Dornberku. Sodelovalo je več kot 300 otrok v 17 skupinah – učenci iz OŠ Dornberk, POŠ Prvačina, OŠ Branik, OŠ Komen, POŠ Štanjel ter skupine otrok iz vrtcev.

Mlade nadobudne športnike so na začetku pozdravili in jim zaželeli razgiban dan: župan Občine Komen, podžupan Mestne občine Nova Gorica, član IO OKS-ZŠZ ter predsednik Športne zveze Nova Gorica ter ravnateljica šole gostiteljice.

Po predstavitvi olimpijskega protokola so učenci na prizorišče prinesli olimpijsko zastavo, olimpijsko baklo in zaprisegli v imenu vseh sodelujočih mladih športnikov. Sledilo je ogrevanje z Lisjakom Foksijem in njegovim plesom, nato pa so se mladi športniki porazdeli po postajah in spoznavali ter se merili v različnih športih.

Ob koncu dogodka so vsi sodelujoči prejeli priznanje za sodelovanje in se posladkali s hladnim posladkom, ki so ga priskrbele Ljubljanske mlekarne.

Nasmešek na obrazu in iskrice v očeh povedo svoje…..

Foto: Matej Čebulec