SLAVNOSTNA PODELITEV PLAKET DRŽAVNEGA SVETA NAJZASLUŽNEJŠIM PROSTOVOLJKAM IN PROSTOVOLJCEM ZA LETO 2019

Predsednik Državnega sveta Alojz Kovšca je v prostorih Zveze svobodnih sindikatov Slovenije svečano podelil plakete Državnega sveta RS 14 najzaslužnejšim slovenskim prostovoljkam in prostovoljcem. V svojem nagovoru je izpostavil, da je »prostovoljstvo dar, ne le poslanstvo, ki nas mojstri v dobroti. Udejstvovanje v prostovoljnih organizacijah je tako izjemna spodbuda, da svet aktivno spremenimo na bolje, da skozi participacijo v prostovoljstvu razvijemo vse svoje skrite in manj skrite potenciale. Dobro znamenje je, da nas je iz leta v leto več na tej poti. Da v svoji človečnosti rastemo skupaj, si pomagamo ter se krepimo kot odgovorna in sočutna družba.« Med prejemniki plaket sta tudi dva Goričana- Darko Markovič, predsednik Judo kluba Gorica ter član IO Športne zveze Nova Gorica ter Darko Zavrtanik, gasilec in aktivni član PDG.

ČESTITKE obema!